Z Pokorą przez życie - Krzysztof Pyza

Krzysztof Pyza
Z Pokorą przez życie

Z Pokorą przez życie to wywiad – rzeka z Wojciechem Pokorą, który przeprowadził Krzysztof Pyzia. Aktorem został przez przypadek, ale kolejne pokolenia Polaków pokochały go za role w „Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”. Pan Pokora to aktor starej daty, a do tego skromny i małomówny jak mało kto. Znakomity aktor, kochający żonę, rodzinę i swoją działkę. Ciekawym zabiegiem jest dopuszczenie do głosu obojga małżonków, którzy stanowią wzorową parę od ponad 60 lat. W rozmowie zdradzają przepis na udane małżeństwo.

Pan Pokora mówi w wywiadzie o swojej karierze, a także o życiu prywatnym. Opowiada o swoim dzieciństwie podczas wojny, o technikum samochodowym, które ukończył razem z Jerzym Turkiem (okazało się, że obu panom nie za bardzo chce się pracować w fabryce, więc zaczęli bawić się w teatr).
Wspomina, że lekcje aktorstwa pobierał u samej Hanki Bielickiej i o tym, że talent komediowy odkrył w nim kolega z teatru Wiesław Gołas. Z poczuciem humoru wspomina współpracę ze Stanisławem Bareją czy kabaretem Olgi Lipińskiej. Sypie anegdotami z życia środowiska aktorskiego. Zdradza sekrety przygotowywania się do ról nie tylko teatralnych, lecz także prywatnych. W książce pojawiły się też fotosy i zdjęcia dokumentujące przebieg scenicznej kariery. Omówione są kultowe role artysty, w tym Marysia z "Poszukiwany poszukiwana”, które ugruntowały jego pozycje aktora komediowego.

Z Pokorą przez życie - Krzysztof Pyza