lampionyKatarzyna Bonda

Lampiony

Profilerka, Sasza Załuska, prywatnie niepijąca alkoholiczka i samotna matka, cudem unika odpowiedzialności za wydarzenia, jakie wywołała w Hajnówce. Bohaterka zostaje wysłana w delegację do Łodzi, gdzie ktoś bawi się w podpalanie budynków oraz istnieje uzasadnione podejrzenie, że w mieście stacjonuje groźny oddział ISIS szkolący zamachowców.

Sasza rozwiązując zagadkę, odkrywa jednocześnie jasne i ciemne strony miasta czterech kultur. Katarzyna Bonda dotarła tam, gdzie zwykły łodzianin nie chciałby się znaleźć, poznała mieszkańców zaludniających najbardziej niebezpieczne ulice tego miasta. Ukazała serce Łodzi, wielokulturowość i paradoksy, które czynią to miasto nietuzinkowym miejscem na mapie naszego kraju. Mnóstwo na kartach tego kryminału łódzkiej historii, łódzkiej topografii, łódzkiej mentalności i łódzkiego marazmu. Poznajemy ludzi z każdej możliwej warstwy społecznej miasta, od bezdomnych po bogaczy, pojawia się też wątek zamachów terrorystycznych organizowanych przez muzułmańskich imigrantów, a także walki między członkami łódzkiego światka przestępczego.

lampiony

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury