Bajkowa podróż z książką
środa, 06 listopada 2019 11:04

01

5 listopada 2019 roku przenieśliśmy się w krainę wyobraźni, a to za sprawą bajek, które były tematem spotkania zorganizowanego przez dwie biblioteki: Gminną Bibliotekę Publiczną im. ks. Józefa Sadzika oraz bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach. Pretekstem do zorganizowania spotkania był przypadający dokładnie w tym dniu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Zajęcia w formie nauki przez zabawę spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony uczniów klas II, którzy przybyli do naszej sułkowickiej Izby Tradycji. Bajkowi bohaterowie zapoznali dzieci z definicją bajki, jej ważną funkcją poznawczą oraz przybliżyli postacie najwybitniejszych światowych autorów. Podczas spotkania odbyło się wiele mini konkursów, w których dzieci chętnie brały udział i udzielały poprawnych odpowiedzi. Bardzo dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za przybycie i zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki.

fot. GBP w Sułkowicach