Otwarcie wystawy 135 lecia OSP w Sułkowicach
sobota, 13 kwietnia 2019 11:06

Wystawa 135 lat OSP w Sułkowicach

Czwartek , 11 kwietnia 2019 r. to dzień w którym w sali Izby Tradycji odbyło się otwarcie wystawy fotografii poświęconej historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułkowicach obchodzącej 135 lecie swojego istnienia. Wpisała się ona również w obchody 50 lecia naszego miasta. Wystawa powstała dzięki współpracy naszej biblioteki z Towarzystwem Przyjaciół Sułkowic „ Kowadło" oraz Sułkowickim Archiwum Cyfrowym. Pomysłodawcą i autorem wystawy jest Pan Maciej Ziembla, który od lat zbiera materiały i zdjęcia związane z historią ziemi Sułkowickiej. Specjalnie na tą okazję przygotował prezentację, którą można było zobaczyć podczas czwartkowego spotkania. Prezentacja oprócz historii Ochotniczej Straży Pożarnej wzbogacona była o wiele ciekawostek, które spowodowały że była jeszcze bardziej interesująca. Dodatkowo przygotowane zostały okolicznościowe kartki pocztowe, które można zabrać na pamiątkę zwiedzając wystawę.
Można ją zobaczyć od kwietnia do czerwca w godzinach pracy biblioteki. Dodatkowo 14 kwietnia ( tj. niedziela palmowa) będzie możliwość obejrzenia wystawy w godzinach od 10.00 do 13.00. Serdeczne zapraszamy.