Czytanie łączy pokolenia
środa, 27 lutego 2019 17:37

DSC 0025

W dniu 23 lutego rozpoczęliśmy cykl spotkań w ramach organizowanego przez Grupę Środowiskową Stowarzyszenia „Kolonia" we współpracy z naszą biblioteką projektu pod nazwą Międzypokoleniowa Inicjatywa Kulturalno - Samokształceniowa.

Było to pierwsze spotkanie, którego bohaterem była bajka o „Czerwonym Kapturku". W postacie wcielili się chętni dorośli, którzy z zaangażowaniem odczytali przygotowane dla nich role. Ale na tym spotkanie wcale się nie skończyło. Na przybyłe licznie dzieci wraz z opiekunami czekało wiele atrakcji. Zostały one podzielone na grupy i pod opieką wolontariuszy uczestniczyły w zabawach tematycznych. Uczestnicy spotkania wzięli także udział w mini warsztatach teatralnych. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, a na koniec na uczestników i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek. Następne spotkanie już 16 marca. Serdecznie zapraszamy.

Anna Gatlik