„Wszystko możesz bo On cie umacnia” – spotkanie autorskie z Kingą Baran
czwartek, 25 października 2018 11:55

03

Od wielu lat Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Józefa Sadzika promuje osoby zajmujące się różnego rodzaju twórczością literacką, zwłaszcza te które są mieszkańcami Gminy Sułkowice, lub są związane z biblioteką. Do tej pory odbyły się mi.in. spotkania poetyckie osób niepełnosprawnych podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach. Ponadto pod egidą biblioteki wydaliśmy zbiór wierszy Władysława Kuchty, „Na ścieżkach sułkowickiej ziemi" publikację będącą pokłosiem konkursu o tej tematyce. Również wiele innych dodatkowych działań podejmowanych przez bibliotekę przedstawionych zostało w prezentacji, która stała się wstępem do spotkania.

W dniu 17 października naszym gościem była Kinga Baran. Pani Kinga jest absolwentką Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie ukończyła go na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w 2015 roku. Od 10 lat ratowniczka wodna. Obecnie zajmuje się dziećmi i domem. W sierpniu wydała swoją debiutancka książkę „Nie obrażaj się na Boga". Podczas spotkania zaprezentowała specjalnie przygotowaną na tę okoliczność prezentację. Opowiedziała o swoim życiu – dzieciństwie, czasie dorastania, studiach a także o swojej książce. Książka opowiada historię trzech sióstr Pistis (Wiary), Elips (Nadziei), Agape (Miłości) oraz o roli Boga którą odegrał i odgrywa w ich życiu. Omówiła krótko każdy z rozdziałów – zachęcając do lektury.

W końcu o tym jak udało jej się zebrać potrzebne na wydanie publikacji fundusze. Po prezentacji był czas na pytania od publiczności. Pani Kinga starała się na każde odpowiedzieć w sposób wyczerpujący. Nie brakowało w tym czasie chwil wzruszeń oraz ciepłych słów. Jak to podczas takich spotkań bywa nie zabrakło pytania dotyczącego planów na przyszłość. Autorka podzieliła się wiadomością że w przygotowaniu jest opowieść która znajdzie się w antologii świątecznej pt. „Pod świątecznym niebem". Dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa zostanie przekazany na cele charytatywne Spotkanie odbyło się w kameralnej i sympatycznej atmosferze. Na sam koniec Pani Kinga przygotowała niespodziankę – konkurs. Jedna z czytelniczek wylosowała książkę ze specjalną dedykacją autorki.