„Sięgając gwiazd” – wystawa obrazów Bogumiły Wojewody
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:02

„Sięgając gwiazd” – wystawa obrazów Bogumiły Wojewody

W dniu 7 czerwca o godz. 15.00 w Izbie Tradycji w Sułkowicach odbyła się wystawa malarstwa Bogumiły Wojewody. Wernisaż zatytułowany „Sięgając gwiazd" przyciągnął wielu gości i przyjaciół autorki. Po uroczystym przywitaniu, odbyła się krótka prezentacja multimedialna przygotowana przez Bogusławę Górkę. Podzielona ona była na dwie części. Pierwsza część zaprezentowała osobę Pani Bogumiły Wojewody, część druga wprowadziła w klimat jej prac. Po prezentacji na zaproszonych gości czekał poczęstunek, przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Harbutowiacah. Były kwiaty, uściski i podziękowania.

Bogumiła Wojewoda jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach. Zainteresowanie malarstwem trwa już od kilku lat. Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna są to m.in. postacie świętych, kwiaty, martwa natura, zwierzęta. Nie ogranicza się także do jednej techniki na wystawie możemy zobaczyć obrazy malowane farbami olejnymi, hafty, obrazy na jedwabiu. Pani Bogumiła - prócz tego, że ukończyła kurs Malarstwa Artystycznego na poziomie zaawansowanym - jest samoukiem.
Wystawę jej prac można oglądać w Izbie Tradycji do końca czerwca.
Bardzo serdecznie zapraszamy.

fot. Anna Witalis-Zdrzenicka