Kubuś Puchatek zaprasza
środa, 03 maja 2017 19:36

DSCN2193

Grupa Kubusia Puchatka z Przedszkola nr 2 im. św. Mikołaja w Sułkowicach odwiedziła naszą bibliotekę, by lepiej poznać niezwykłego misia, który jej patronuje. Wspólne czytanie z audiowizulanymi atrakcjami zostało zorganizowane 26 kwietnia 2017 r. przez pracowników biblioteki we współpracy z Katarzyną Folgą, wychowawczynią grupy „Kubusie Puchatki".
Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, punktualnie o godz. 9.30 do drzwi biblioteki zapukała uśmiechnięta gromadka dzieci wraz z Katarzyną Folgą i Justyną Stręk - O mały włos nasze plany popsułaby deszczowa pogoda. Jednak szybka reakcja jednej z mam pozwoliła na zorganizowanie przejazdu busem – relacjonowała wychowawczyni.

W sali bibliotecznej na dzieci czekały już dyrektor Małgorzata Dzidek i Bogusława Górka. Po kilku słowach przywitania, wszyscy uczestnicy usiedli przed dużym ekranem. Rozpoczął się pokaz przygotowanej na tę okoliczność prezentacji multimedialnej na temat: „Skąd się wziął Kubuś?". Słuchając opowieści Bogusławy Górki i oglądając zdjęcia prezentowane na ekranie, dzieci poznały twórcę postaci i przygód Kubusia Puchatka - Aleksandara Milne'a, jego żonę Dafne i ich synka Krzysia wraz z ukochanym pluszowym misiem. Zobaczyły też fragmenty najstarszych wersji bajkowych ekranizacji książki o Kubusiu Puchatku. Wszyscy dowiedzieli się wówczas, jak wielka przyjaźń łączyła Kubusia Puchatka z Krzysiem.
Później było wspólne czytanie książeczki „Zabawne pory roku". Czytaliśmy naprawdę razem; w tekst książeczki zamiast literek wkradły się jakieś obrazki i to właśnie dzieci pomagały je nazywać.
Na wspólnej zabawie szybko mijał czas. Na pożegnanie dzieci zobaczyły jeszcze sceny z ekranizacji jednej z przygód o Kubusiu pt. „Życzenie misia". Bohater opowieści układał i śpiewał krótkie piosenki, uczył się wierszyków. Dzieci też nauczyły się krótkiego, zaczarowanego wierszyka, dzięki któremu spełniają się życzenia. Brzmiał on:
„latać jak ptak
jak ryba skoczyć
usiąść i wstać
i sobie życzyć..."
Z uśmiechami na twarzy, dziękując za wspaniałą zabawę, dzieci żegnały się i obiecywały, że wkrótce wrócą do biblioteki wraz ze swoimi rodzicami.

Mamy nadzieję, że i nasze życzenia będą się spełniały, np. to, żeby takich spotkań w bibliotece było jak najwięcej.

fot. Joanna Gatlik-Kopciuch